Kolory 2015 – które z nich będą modne na sezon wiosna/lato? cz. 2

Męska paleta barw

W poprzedniej części przybliżyliśmy Wam modne kolory w kobiecej palecie barw na rok 2015. W drugiej odsłonie wpisu Kolory 2015 – które z nich będą modne na sezon wiosna/lato? skupimy się na bardziej stonowanych odcieniach, które przypadną do gustu męskiej części czytających naszego bloga. Oczywiście przy poście posłużyliśmy się rankingiem Pantone – światowego eksperta w dziedzinie doradztwa kolorystycznego.

Kolory dla mężczyzn wiosna 2015:

  • dusk blue
  • glacier gray
  • treetop
  • classic blue
  • toasted almond
  • woodbine
  • sandstone
  • titanium
  • marsala
  • lavender herb

Poniżej krótki opis kolorów i przykłady tapet w modnych odcieniach

W męskim ubiorze nacisk jest wyraźniej kładziony na kolory naturalne, w których tony neutralne przeplatają się z głębokimi. W garderobie mężczyzn nie może zabraknąć ubrań w kolorach podstawowych, wyrafinowanych ale bezpretensjonalnych.  Classic blue, toasted almond, glacier gray i marsala to kolory, o których wspominamy w tym zestawieniu, ale opisaliśmy je we wcześniejszym wpisie.


Dusk Blue

du blue

Od dłuższego czasu jest to ulubiony męski kolor – niebieski w klasycznym i niezawodnym odcieniu. Chłodny, spokojny i łagodny, który kojarzy się z niebem. Ma działanie relaksujące, pozwala uciec od zgiełku codzienności. Dobry duet → dusk blue i glacier gray. Dusk blue sprawdzi się w sypialni i salonie. W palecie 2015 pasuje do: glacier gray i treetop.

karlslund_lindo_torp


Treetop

tree top

Harmonijna zieleń kojarzona z naturą. Dobrze komponuje się z chłodnymi, ciepłymi i neutralnymi odcieniami. Kojarzy się z nowym początkiem i odnową. Kolor ten wpływa uspokajająco, łagodzi napięcia. Odcienie kojącej zieleni sprawiają, że nasz oddech staje się wolniejszy i głębszy, co pozwala sercu odpocząć.

Treetop jest idealny jako tło dla innych kolorów. Wnętrza, w których sprawdzi się ta barwa to: sypialnia, gabinet i salon. W palecie 2015 pasuje do kolorów: dusk blue i glacier gray.

01-OK


Woodbine

woodbine

Klasyczny żółtozielony kolor o uniwersalnym charakterze. Jest to też odcień tropikalnej zieleni, którą można opisać jako zieleń neutralną. Jest to odcień listowia, trawy i młodych roślin – świeżo skoszonego trawnika lub młodych liści palmy. W palecie 2015 pasuje do kolorów: lavender herb, titanium oraz sandstone. Ten kolor doskonale sprawdzi się w sypialni, gabinecie, salonie i jadalni.

Harlequin_OrlaKielyWallpapers_02_ER


Sandstone

sandst

Neutralny, ziemisty beż – odcień trwały i kojarzony z gruntem (piaskowcem). Ma ciepły odcień, który daje uczucie powrotu do natury. Utożsamia to, co jest piękne, proste i trwałe. W palecie 2015 pasuje do kolorów: marsala i classic blue. Ten odcień można wykorzystać w wielu rodzajach pomieszczeń np. w salonie, gabinecie, męskiej sypialni i na klatce schodowej lub foyer.

YDS975Feathers


Titanium

tit

Kolor męski i solidny. To ponadczasowy odcień szarości, który emanuje siłą. Gustowna szarość w praktycznym, podstawowym odcieniu o klasycznym uroku. W palecie 2015 pasuje do kolorów: lavender herb i woodbine. W tym odcieniu pięknie udekorujemy salon, gabinet lub męską sypialnię.

ECO_Decorama_Hall_4111


Lavender Herb

lav herb
Kolor lawendowego fioletu, który tworzy uroczy melanż z woodbine i titanium. Kolor uduchowiony i z całego zestawu jest najbardziej nakierowany na modę. Jest to najbardziej modny, obok purpury, odcień fioletu w męskiej garderobie. Daje odczucie  retro i prawie nostalgiczny klimat. Pasuje do toasted almond. Ten odcień fioletu można wykorzystać w sypialni i garderobie.

34nuance

 


Życzymy radości i wielu inspiracji podczas dekorowania wnętrz wg wskazówek Pantone. W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: info@udekorujdom.pl