Koronka na tapecie cz.3

Bardzo popularnym trendem wśród tapet są różnego rodzaju imitacje. Najczęściej spotykamy wzory tapet naśladujące drewno, kamień, przestrzeń (widoki fototapet) oraz oczywiście tkaniny. Wśród tych ostatnich niezawodnie prym wiedzie koronka, która w dziewiarskim świecie, obok jedwabiu, postrzegana jest jako symbol elegancji i luksusu. Tymczasem przyjechała do nas nowa kolekcja tapet szkockiej firmy, w przepiękną koronkę. To ich pierwsza kolekcja tapet, a już stała się przebojem. Tapeta z tej kolekcji zagrała nawet główną rolę w filmie (tj. można było ją zauważyć w sypialnii z Seksu w wielkim mieście).

fot. 1 Seks w Wielkim Mieście

Ornamenty jak z bajki

Klasyczne ornamenty tworzą kwiatowe girlandy – wzbogacone motywami urn – w centralnym rozmieszczeniu. Wzór znakomicie oddaje urokliwą, stylową koronkę. Niesamowite, bardzo precyzyjne oddanie prawdziwej koronki. Aż chce się dotknąć… Do wyboru są różne warianty kolorystyczne:

Koronka w kolorze złota, tło perłowe:

Wzór w kolorze ceglastej czerwieni:

W kolorach taupe:

Perła z kolorem taupe:

W kolorze szarości i pomarańczu:

A tutaj kolor, który występował w filmie:

Realizacja tych tapet:

Vivienne

Vivienne Westwood postawiła na motyw starej koronki w stylu vintage. Efekt 3D tylko dodaje atrakcyjności i umieszcza design w nowoczesnej przestrzeni. Do wyboru są różne warianty kolorystyczne. Kolejna kolekcja pięknych- niemalże trójwymiarowych- wzorów w kolekcji Cole and Son Vivien Westwood, w kolorze ciemnego granatu:

Vievienne w kolorze szarości oraz beżu:

Eijffinger

Koronka znakomicie nadaje się do tworzenia ażurowych ornamentów. Powstałe lekkie i misterne kompozycje – zachwycą miłośników deseni oraz tapet strukturalnych. Zastosowanie metalicznych i odblaskowych elementów – rozświetla kompozycję i sprawia, że wzór nie jest ciężki ani nudny. Tapeta z koronką w kolekcji Eijffinger Carte Blanche – wypukła struktura tworzy dodatkową grę światła na wzorze 302016:

Pozostałe odcienie tapety Carte Blanche w tym wzorze – srebra 302019 i czerni 302018:

Koronka w kolorze białym Carte Blanche 302015:

Tapeta w kolorze metalizowanej szarości 302017 i zbliżenie na strukturę tapety w kolorze kremu 302015:

Widzimy tu odmienny rodzaj ażurowego ornamentu, który z bliska mniej przypomina typowy koronkowy wzór, a bliższy jest ludowym koronkom. Ponownie kolekcja Carte Blanche i wzór 302024:

Kolor tapety w złamanej bieli 302020 i 302022:

Koronka w kolorze czarnym, Tapeta Eijffinger Carte Blanche 302023:

Tej samej firmy Eijffinger fototapeta koronkowo-serwetkowa – w stylu folkowym (kolekcja Wanted). Etniczność wzoru wyrażona została przez żywe kolory i wyraźnie zaakcentowane linie. Widać również orientalne motywy zawiniętych liści – odwołujące się do hinduskiego wzoru paisley:

Mr Perswall

Kolekcja fototapet Fashion firmy MrPerswall. Najbardziej realistyczne przedstawienia koronek prezentują oczywiście fototapety. Kolekcja proponuje odważną i nowoczesną oraz stylową i tradycyjną wersję koronki – jako wzoru tapety. Fototapeta – czarna koronka i panel koronkowy, który można powielać do momentu,  gdy uzyskamy satysfakcjonującą na ścianie szerokość:

Pozostałe wpisy o tapetach z motywem koronki: część 1 część 2