NLXL Lab – designerski miszmasz by Piet Hein Eek oraz Jeanine Eek Keizer

Seria NLXL Lab narodziła się z idei współpracy z wieloma projektantami, których style i koncepcje artystyczne tworzą interesującą mieszankę. W tym gronie znaleźli się po raz pierwszy młodzi, dobrze zapowiadający się artyści – np. Thomas Eurlings, Erik Gutter, Cookie Bros. Obok projektantów młodego pokolenia, pokazują się się znani i doświadczeni artyści – Rick i Esther Vintage, Piet Hein Eek oraz Jeanine Eek Keizer. Linia NLXL Lab jest zorientowana na ciągły rozwój. W tej  linii znajdziemy zarówno edycje limitowane, jak i produkty dostępne szerokiej rzeszy klientów.

Alternatywne podejście do sztuki

Sztandarowym produktem nowej linii NLXL są stołki z nadrukami, wg projektu  Eeka, które zadebiutowały na targach duńskiego designu w Eindhoven, w dniach od 18 do 26 października 2014 roku. Seria stołków jest efektem współpracy artysty z Rijksmuseum, na zlecenie firmy NLXL. Stołki, wykonane z drewnianej sklejki, prezentują ciekawe połączenie dekoru i funkcji użytkowej. Motywy dawnego malarstwa nie wykluczają zastosowania nowoczesnych technologii. Prosta forma tych taboretów jest uzupełniona wyszukanym zdobieniem – nadrukami dzieł holenderskich mistrzów malarstwa  (np. Rembrandt van Rijn, Jan Vermeer van Deft). Mamy do wyboru 10 wzorów zaprojektowanych i wykonanych przez  Eeka. Stołki są przeznaczone do samodzielnego montażu. Aktualnie trwają rozmowy z kilkoma muzeami w sprawie stworzenia edycji limitowanej, dostępnej w przy muzealnych sklepach z pamiątkami.

Plywood Print Stool
fot. 1 Stołki Plywood Print Stol z linii NLXL Lab

Piet Hein Eek oraz Jeanine Eek Keizer

Obok efektownych stołków, Piet Hein Eek prezentuje tapetę z wzorem czarnej cegły. Deseń doskonale oddaje wypukłość ceglanej ściany, jednak – ze względu na czarny kolor – nadaje się głównie na ściany akcentowe. Tapeta idealnie podkreśli minimalistyczny wystrój nowoczesnych mieszkań, klimat loftów i pracowni.

Piet Hein Eek; Piet Boon; Merci; Rick Vintage; NLXL; Scrapwood W
fot. 2 Piet Hein Eek
Black Brick Wallpaper
fot. 3 Tapeta ze wzorem czarnej cegły, projekt Piet Hein Eek

 

Crown caps – to tapeta w klimacie pop – art, autorstwa Jeanine Eek Keizer, żony Pieta. Jest to mutlikolorowa mozaika, złożona z barwnych kapsli, na której nie znajdziemy powtórzenia wzoru.

Jeanine Eek Keizer
fot. 4 Jeanine Eek Keizer
Crown Caps Wallpaper
fot. 5 Tapeta Crown Caps, Jeanine Eek Keizer
Crown Caps Wallpaper
fot. 6 Tapeta Crown Caps na ciemnym tle