Ceramiczne ściany – niezwykłe wzory tapet w kafelki

Tapeta w kafelki to jeden z ostatnich hitów. Deseń wylansowany przez firmę NLXL szturmem wdarł się na salony, do sypialni i wszędzie poza łazienkami – także do wnętrz przestrzeni publicznej. Korzystając z popularności tego motywu – prezentujemy różnorodne wersje „kafelkowych” tapet w rozmaitych stylach. Na pewno każdy wybierze coś dla siebie, a potem zapraszamy na stronę naszego sklepu.

Inspiracje – tapety

Zaczynamy przegląd kafelkowych wzorów ostro, bo od stylu vintage i hitu firmy NLXL. Prawdziwą modę na ten wzór tapet zapoczątkowała KOLEKCJA MERCI. Zaczęło się w 2009 od olśnionych nieszablonowym wzorem tapety klientów paryskiego butiku Merci. A potem przyszła pora na współpracę z firmą Ricka Vintage.

Cole&Son i Khroma

Jednak w tej konwencji stylistycznej znajdziemy również ciekawe propozycje od firmy Cole & Son, która zdecydowała się połączyć styl vintage z nutą glamour w kolekcji Albemarle. Otrzymujemy ciekawą aranżację połyskujących kafelków z nutą przebrzmiałego blichtru londyńskiej bohemy. W ten nurt wpisują się także tapety ścienne z kolekcji Square firmy Khroma oraz wzór z kolekcji Textures, Techniques & Finishes.

Coordonné

Nie sposób nie wspomnieć o barwnym deseniu azulejos. Hiszpańskie kafelki azulejos (lub azelujo) i zwyczaj zdobienia nimi mają bogatą historię, która sięga aż połowy XVI wieku, a potem obecności Maurów na półwyspie Iberyjskim w XVIII wieku. Malowanymi glinianymi kafelkami zdobiono nie tylko wnętrza, ale przede wszystkim fasady domów. W końcu XVII wieku na topie były niebiesko białe azlulejo na modłę holenderską, ale spotyka się również pejzaże, sceny rodzajowe i barwne mozaiki.

Szeroki wybór wzorów azelujo znajdziemy w kolekcji Tiles firmy Coordonné.

Dalej inne ciekawe wzory kafelków z kolekcji Tiles:

Eijffinger

Poniższy wzór odnajdziemy w kolekcji Bindi firmy Eijfinger, dwa pozostałe pochodzą z kolekcji Happy firmy Eco Wallpaper.

Poniżej – panel z kolekcji Pip Studio również firmy Eijffinger

Studio Dritte

Rustykalne inspiracje z domieszką vintage prezentują wzory z kolekcji Studia Ditte i zjawiskowe fototapety Wall&Decò z kolekcji Collection 11. Biało niebieska kolorystyka stylizuje kafelki na modłę holenderską.

Inne propozycje

Wzór kafelków w klimacie rustykalnym z akcentami urokliwej Prowansji – znajdziemy we wzorach tapet na ścianę z kolekcji Chantilly firmy Wallquest. Doskonały wzór do stylu rustykalnego, prowansalskiego i włoskiego.

Kafelki na tapecie znajdziemy również w stylu nowoczesnym. Imitacje wzoru szklanych kafelków prezentuje kolekcja City Life od Grandeco. Znakomity nadruk idealnie oddaje realizm i detale, dzięki czemu posiada uniwersalne zastosowanie. Najlepiej jednak będzie się prezentował w nowocześnie urządzonych wnętrzach oraz w wystroju w stylu loftowym.

Kafelkowe desenie przypominające mozaiki prezentują kolekcje Cap Horn od Caselio i Shanghai firmy Studio 465. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z wzorem naśladującym łazienkową glazurę, którym można z powodzeniem ozdobić nie tylko ściany, ale np. półki. Natomiast tapety z kolekcji Shanghai to deseń mozaiki w stylu glamour o delikatnym geometrycznym wzorze, który będzie idealny do wnętrz w nowoczesnej interpretacji stylistyki glamour.