Podsumowanie 2015 roku – 4 najpiękniejsze wzory

Kończy się rok 2015 , a na horyzoncie jawi się jego następca. Postanowiliśmy zrobić dla Was podsumowanie minionego roku i skupić się na prawdziwych hitach dekoratorskich 2015 roku.  Należał on do wzorów z efektem malarskim a desenie naśladujące różne techniki malarskie szturmem zdobyły wnętrza i serca projektantów. Wybraliśmy 4 wzory, które naszym zdaniem, zasługują na  miano bestsellerów.

Miejsce pierwsze – Ombre – hit 2015 roku

Niekwestionowanym zwycięzcą naszego rankingu jest wzór OMBRE.

Cieniowany wzór z efektem malarskim. Kolor przechodzi od najciemniejszego odcienia do najjaśniejszego lub odwrotnie (czasem z bielą włącznie). Ombre może obejmować zarówno jeden lub kilka kolorów a nawet całą paletę kolorystyczną. Istnieje wiele wariacji np. wzór tęczy. Ten deseń wprowadza do wnętrz lekkość i sprawia, że mieszkanie wygląda świeżo. Świetnie prezentuje się w postaci tapet na ścianach akcentowych.

ombre_polyworeSampleboard-ombre


Miejsce drugie – Watercolour

Zdobywca drugiego miejsca to również wzór malarski, który trochę niespodziewanie wyprzedził rywali – WATERCOLOUR, czyli AKWARELA.

Charakterystyczne są tu zgaszone,czasem pastelowe kolory i rozmyte kontury. Najczęściej spotkamy motywy roślinne i kwiaty, bo najlepiej prezentują się urokliwie w subtelnej, malarskiej konwencji. Oprócz tego występują też abstrakcyjne kompozycje i wzory geometryczne. Akwarelowe wzory na tapetach i tkaninach nadają wnętrzom romantyczny urok z nutą nostalgii. Świetnie prezentują się w sypialniach i pokojach dziewczęcych.

Sampleboard-watercolour akwarela (1)


Miejsce trzecie – Moroccan

Trzecie miejsce zajął jedyny wzór graficzny w naszym zestawieniu – MOROCCAN zw. też MAROKAŃSKĄ KONICZYNĄ.

Płynny ornament zawierający uproszczoną formę ostrych łuków, która została zaczerpnięta z architektury orientalnej.Modna marokańska koniczynka posiada wiele wariantów, w tym wzór quatrefoil, który ma średniowieczne pochodzenie. Na ścianie marokańska koniczyna prezentuje się niezwykle elegancko i optycznie poszerza ściany. Deseń moroccan pasuje do wnętrz w stylu kolonialnym i orientalnym, a w nowoczesnej aranżacji można go spotkać w stylu retro.

Sampleboard-Moroccan


Ostatni, lecz na równi z pozostałymi – Shibori

Wzór łączący orientalny klimat i efekt malarski czyli wzór SHIBORI.

Wzór wykonany w starej, japońskiej technice barwienia tkanin. W shibori otrzymujemy deseń o rozmytych krawędziach, najczęściej są to koła, rozety lub ornament zbliżony do wzoru kalejdoskopu. Wzory shibori zostały rozpowszechnione w latach 70. XX wieku przez hippisów, którzy w swoim sposobie zdobienia tkanin – tie-dye, przyswoili, niektóre z technik shibori. Wzór shibori pojawia się zarówno w modzie, jak i w dekoracji wnętrz. Tapety i tkaniny z tym deseniem wprowadzą do mieszkania etniczny klimat, bliski trendowi boho i stylowi hippisowskiej bohemy. Ponadto wzór shibori odznacza się urokiem typowym dla ręcznego rzemiosła. Każda dekoracja z tym wzorem jest jedyna w swoim rodzaju.

Sampleboard-shibori (1)