Do czego można wykorzystać tapetę?

Tapeta nie musi wisieć jedynie na ścianie.

Zostało Ci trochę tapety z remontu pokoju? Nie wyrzucaj ścinków! 🙂 Można z nich okleić szafkę, wnętrze szafy, segregatory, pudełka na przechowywanie drobiazgów, położyć na blat toaletki lub nocnych stoliczków (a w celu zabezpieczenia można przykryć szkłem),półek czy abażuru od lampki. Pokój nabierze przytulności i przemyślanej aranżacji. Ale najważniejsze, że otworzą się możliwości zmian.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO TAPETOWANIA MEBLI?

Na początek przygotujmy niezbędne materiały, czyli:

  • ścinki tapet,
  • mocny klej,
  • szczotka do dociskania,
  • wałek,
  • linijka,
  • ołówek,
  • centymetr.

Kiedy już wszystko przygotujemy, to postępujmy zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Bardzo ważne: musimy przygotować podłoże. Ścianę (lub inną powierzchnię) umyć i odtłuścić. Jeśli mamy  powierzchnię z połyskiem to najlepiej zetrzeć ją delikatnie papierem ściernym.
2. Przemyśl to, jaką część wzoru chcesz podkreślić. Przygotuj sobie szablon np. z tektury i przenieś na tapetę. Jeżeli tapetujesz drzwi to pamiętaj o symetrycznym odbiciu po drugiej stronie.
3. Wytnij rozrysowany kawałek tapety.  Z każdej strony możesz dołożyć kilka centymetrów aby dociąć już – co do milimetra  -na danym elemencie (lub wykorzystać do wciśnięcia pod ramki np.drzwi przesuwnych).
4. Powoli naklejaj wyciętą część i rozprowadzaj delikatnie od środka (szczotką albo ręcznikiem). Z użyciem wałka wyciśnij powietrze i sprawdź czy nie powstały pęcherze.
5. Do odcięcia kawałka tapety użyj metalowej linijki oraz nożyczek, aby nie zniszczyć podłoża.
6. Oczyść powierzchnię z resztek kleju  i gotowe 🙂

 

Poniżej kilka pomysłów, do czego mogą się przydać skrawki tapet:

Podoba wam się takie wykorzystanie tapet? Podzielcie się swoimi pomysłami, jak można wykorzystać pozostawione skrawki! 🙂