Dwupiętrowy apartament od Martin Architects

Projekt powstał w 2016 roku dzięki pracy MARTINarchitects z Ukrainy. Dwupoziomowy apartament bazuje na otwartej przestrzeni o powierzchni 65 mkw.

Kuchnia

fot. 1 Nowoczesny design ściera się z przeszłością dzięki zastosowanym płytkom na ścianie
fot. 2 Szarość połączona z drewnem świetnie uzupełniają główny koncept całego pomieszczenia

Różne faktury i pomysły na jedną przestrzeń

Klient deweloper – wyznaczył niecodzienne zadanie. Mieszkanie z segmentu ekonomicznego miało stać się showroomem dla całego osiedla Biała czekolada i pokazać możliwości wyposażenia  oraz odpowiedniego umeblowania wnętrza w niekonwencjonalnym formacie… mowa o poddaszu z dodatkową powierzchnią. Wszystko o wymiarach 5,5 m.kw.

fot. 3 Połączenie przestrzeni kuchni z salonem i przedpokojem

Pierwszy poziom to otwarta przestrzeń kuchni i salonu, które są urządzone w naturalnych kolorach. Pomimo powściągliwych barw, całość wygląda interesująco ze względu na bogatą i zróżnicowaną fakturę materiałów: drewniane parkiety, płytki imitujące kamienne mury i kontrastujące z nimi matowe powierzchni mebli. Akcentem na pierwszym poziomie jest wysokie i jasne atrium, które zmienia małe, kwadratowe wnętrze w przestronny nowoczesnym apartament. Nawet przy projektowaniu schodów próbowano uniknąć wyraźnych podziałów preferując szklane poręcze.

fot. 4 Obrazy z nowoczesnego nurtu malarskiego świetnie uzupełniają tego typu powierzchnie

Jak mówią projektanci: Postępując według tej koncepcji, użyliśmy w dekoracji niedrogich materiałów i mebli niedrogich ukraińskich producentów. Pomimo małej powierzchni mieszkania można było umieścić dwa wygodne podwójne łóżka i szafki na pierwszym i drugim poziomie. Na piętrze znalazło się miejsce dla szafy z dużym drewnianym stołem i dwoma miejscami pracy, nad którymi znajduje się z mapa świata – minimalistyczny dekoracyjny detal które nie zaburza atmosfery miejsca pracy.

fot. 5  Ciemne zasłony współgrają z grafitowym obiciem kanapy

Open space w sypialni

Otwarta przestrzeń oznacza brak wyraźnych przegród i podziału. W sypialni, aby móc stworzyć przytulną i kameralną przestrzeń, założono czarną kurtynę, która oddziela ją od atrium. Ponieważ wnętrze jest urządzone w sposób minimalistyczny, nie ma wielu zbyt elementów dekoracyjnych. Jako cechę wyróżniająco postawiono na piękno form geometrycznych. Jedynym elementem pełniącym bezpośrednio funkcję dekoracyjną są obrazy współczesnych artystów ukraińskich, które w sposób naturalny odzwierciedlają ogólną koncepcję. Apartament przeznaczony jest dla młodych, aktywnych ludzi, którzy docenią niestandardowe rozwiązania realizowane w małych apartamentach.

fot. 6  Zasłona, którą można odsuwać kiedy tylko się chce, to świetny pomysł dla małych przestrzeni
fot. 7 Kolor zielony i żółty świetnie ożywiają wnętrze
fot. 8 Spora szafa, która prezentuje nowoczesny design

 

 

Wszystkie materiały wykorzystano za zgodą MARTINarchitects.