Fototapety Art Déco, czyli nowoczesność w starym stylu

Styl Art Déco

Korzenie stylu Art Déco tkwią w okresie poprzedzającym wybuch I wojny światowej. Jego rozwój przypadał na lata 20. i 30. XX w. Nazwa Art Déco pochodzi od określenia arts décoratifs co oznacza sztuki dekoracyjne. Zgeometryzowane wzory, uproszczona kompozycja a także duża dawka elegancji, która może przechodzić nawet w aurę luksusu, to wizytówki tego stylu. W filmie Wielki Gatsby (wersja z 2013 r., gdzie główną rolę zagrał Leonardo di Caprio)  wykorzystano klimat wnętrz, który reprezentuje Art Déco. Ten prosty i elegancki trend to idealny materiał pod bazę współczesnego wystroju. Fototapety Art Déco są idealnym nośnikiem stylu, który można wykorzystać w każdym współczesnym wystroju.

Fototapety Art Déco

Po tapetach w stylu Art Déco przyszła pora na fototapety. To idealne rozwiązanie dla poszukujących kompromisu pomiędzy nowoczesnością a unikalnym i luksusowym klimatem. Fototapety Art Déco, ściślej rzecz ujmując, są inspirowane estetyką tego stylu, czyli lekko zgeometryzowanymi formami i zwielokrotnionymi łukami, inspirowanymi architekturą Chrysler Building w Nowym Jorku.

Fototapetę kładziemy zwykle na jedną ścianę, więc doskonale pasuje do nowoczesnych mieszkań z wystrojem inspirowanym klimatem Art Déco. Fototapeta inspirowana tym stylem będzie dobrze wyglądać z drobiazgami pochodzącymi z minionej epoki np: z szafką, lustrem czy luksusowymi dodatkami. Wystrój nie musi (a nawet nie powinien) być idealnie zsynchronizowany, bo wtedy może przypominać muzealną wystawę.

atlas evolution 4
graf. 1 Stylowa fototapeta do salonu lub do sypialni.

Fototapety Art Déco – ATADesigns

Annette Taylor-Anderson to projektantka i założycielka marki ATADesigns, która tworzy nowoczesne kompozycje inspirowane przeszłością, m.in. vintage. W ofercie marki ATADesigns znajdują się panele ścienne i fototapety (a także tapety) inspirowane klimatem Art Déco. Swoim wyglądem urzekają oryginalne wzory z motywami kieliszków do martini lub geometryczne motywy spod znaku Art Déco. Nie brakuje również elementów architektury oraz elegantek w strojach z lat 20 i 30. XX w.

fototapety art deco chinchin_flattened-2
graf. 2 Kolorowa fototapeta Art Déco do salonu.
citycocktail_roomset3_med
graf. 3 Fototapety Art Déco AtaDesigns często zdobią elementy architektury i kieliszki do martini.
ata designs manhattanladies_bw
graf. 4 Czarno biała kolorystyka dobrze podkreśla wzór Art Déco na fototapecie.
Ata Design fototapety Art Deco
graf. 5 Fototapeta z kieliszkami na turkusowym tle – Art Déco w nowoczesnym wydaniu.
highdsociety_panel_ata design nowoczesna fototapeta
graf. 6 Fototapeta z Empire State Building i z damą w stroju z epoki.
dancingcouple1
graf. 7 Kwintesencja Art Déco – czarno biała fototapeta z tańczącą parą.
Alexandra_Art_Deco_Mural_MDECO_001 Fototapety Art Deco
graf. 8 Fototapeta w ciepłej kolorystyce. Dama w stroju Art Déco a w tle geometryczny ornament.

Inspiracje Art Déco – fototapety Mr Perswall Accessories

Stylowe fototapety z połyskującym wzorem, lekko zgeometryzowany ornament  z liści, zaproponował również Mr Perswall. Deseń ten nawiązuje do Art Déco i wprowadzi odpowiedni klimat do współczesnych wnętrz.

Mr_Perswall_Accessories_DM206-3
graf. 9 Biała fototapeta z połyskującym wzorem daje efekt elegancji i luksusu.
Mr_Perswall_Accessories_DM205-2
graf. 10 Doskonała do sypialni fototapeta w odcieniu brudnego różu – czarny wzór przypomina koronkę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz