Top lista Pantone – jak łączyć kolory 2015 roku?

Powracamy jeszcze raz do tematu kolorów z top listy Pantone tylko, że na 2015 rok. Po omówieniu wybranych odcieni, przyszła kolej na zestawy kolorystyczne. Raport Pantone zawiera praktyczne wskazówki dotyczące modnych zestawień kolorystycznych. Dzięki niemu wiemy w jaki sposób łączyć kolory, by uzyskać wygląd inspirowany kreacjami znanych projektantów. Fashion & interior (moda i wnętrze) to sprawdzony duet pozostaje w ścisłym związku. Specjalnie dla was przetłumaczyliśmy raport Pantone na język wnętrzarski. Odpowiednio dobrane kolory to niezwykle istotna sprawa. Jak je łączyć, które z nich sprawdzają się jako barwy tła, a które posiadają charakter dominujący? Czy warto łączyć ciepłe kolory razem a może komponować je na zasadzie kontrastu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć i za radą Pantone przedstawiamy najlepsze zestawy kolorystyczne. Opisy te ilustrujemy moodboardami,  na których każdy z użytych tam elementów jest dostępny w naszym sklepie . Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem  mailowym – info@udekorujdom.pl

Kobieca paleta barw:


Zestaw nr. 1 – akwamaryna, marsala i glacier grey

 

aqua

Zestaw ten jest łagodny i  stonowany. Marsala sprawdzi się na ścianach akcentowych lub przy dodatkach. Natomiast glacier gray to idealny kandydat na kolor tła, ponieważ pozwala dominować innym pozostałym kolorom.


 

Zestaw nr. 2 scubba blue, lucite green, classic blue

lucite gr

 

 

 

Błękit i zieleń ożywiają i dodają energii pomieszczeniu, natomiast kolor ciemnoniebieski równoważy wymienione wyżej odcienie. Warto zaznaczyć, że classic blue to jen z kolorów, które pojawia się zarówno w palecie damskiej, jak i męskiej, dlatego warto na niego postawić w aranżacji wnętrz.


Zestaw nr 3 – toasted almomd, strawberry ice, tangerine

tan 1

Prażony migdał, lody truskawkowe i mandarynka… Jest to ciepły i przytulny zestaw z nutą słodyczy. Beż sprawdza się jako tło a oranż i róż będą dobrymi akcentami (jako ściana akcentowa, dodatki). Wystrój w takiej palecie przywodzi na myśl inspiracje naturą – owoce i atmosferę lata.

 

Męska paleta barw:


Zestaw nr 1 – classic blue, marsala i sandstone

classic b

Mocny zestaw, który jest też  inspirowany naturą. Nie widać już tak wyraźnego podziału na kolor tła i na kolor akcentowy. Jednak w tym wypadku,  rolę koloru bazowego najlepiej odgrywa ciepły beż – sandstone (piaskowiec).


Zestaw nr 2 toasted almond, lavender herb

toasted al

Zestaw prosty, elegancki, ale nieco zaskakujący. Ponadczasowe  zestawienie na zasadzie kontrastu: kolor neutralny, ciepły i żywy, chłodny. Zestaw posiada niewątpliwy urok i odniesienie do natury – migdałów i lawend.


Zestaw nr 3 classic blue, custard

custard

Kontrastowe zestawienie ciepłego żółcienia i barwy ciemnoniebieskiej  ma nieco marynistyczny charakter. Taka paleta ożywi i odświeży wnętrze. Sprawdzi się w pokoju chłopca.


Zestaw nr 4glacier, gray, dusk blue, treetop

dusk bl

Najbardziej stonowany z męskich zestawów, który ma swój odpowiednik w palecie damskiej, tj. aquamraine-marsala-glacier gray. Zestaw ten jest inspirowany naturą, kolorem tła, które może wpadać zarówno w szarość jak i w błękit. Ta kolorystyka doskonale nadaje się do męskiej sypialni jak i do salonu.


Zestaw nr 5 – woodbine, lavender herb, titanium, sandstone

titanium

Zestaw czerpiący inspirację z natury, który jest niezwykle wyrazisty. Daje poczucie bogactwa, siły i stabilności.  Sprawdzi się w salonie, gabinecie i w pokoju nastolatka.


Co sądzicie o zestawach, które Wam zaprezentowaliśmy? A może znacie zestawienia, które wpisują się w panujące trendy? Czekamy na wasze komentarze! 🙂