Kwiatowe wzory tapet w kolorze lila

Kolor fioletowy i jego odcienie – liliowy, purpura i fiołkowy od zawsze uchodziły za barwy , w których energetyczną czerwień tonizuje barwa niebieska. Ta paleta barwna symbolizuje duchowość, tajemnicę, dostojeństwo, bogactwo i odpowiedzialność( liliowy ). Ponadto pomaga oderwać się od szarej codzienności. Natomiast według Fen shui przyciąga dobrą energię. Zatem fiolet lub kolor lila powinny wybrać osoby spragnione wyciszenia i medytacji.

 

Kwiaty i ornamenty

Kwiatowe wzory z efektem malarskim oraz płynne wzory roślinne – w stonowanej kolorystyce, wzbogacone subtelnym połyskiem, można przyporządkować do wyrafinowanego kobiecego stylu – zwanego boutique.

Kolor lila to również świetne tło dla wzorów w orientalnym stylu. Wschodnie ornamenty prezentują się znakomicie w relacji z fioletem, który symbolizuje mistycyzm, ponieważ kolor ten ożywia je, nie dominuje. Natomiast tapeta w pawie pióra jest idealnie dopełniona przez odcień liliowy

Romantyzm zwykle kojarzymy ze słodkim różem, lecz jego nieco bardziej wyrafinowana odmiana może wypaść równie korzystnie. Tapety o wzorach takich jak: obsypane kwieciem gałązki, urocze ptaszki, czy subtelne roślinne wzory w stonowanej kolorystyce – bez wątpliwości można uznać za tapety w romantycznym stylu, znakomitym do dziewczęcej i damskiej sypialni.

Znacznie intensywniejsze roślinne wzory będzie prezentował styl angielski. Wyraziste barwy i duże, mięsiste kwiaty tchną energią. Są wprost stworzone do salonu, pokoju dziewczynki lub w bardziej wyważonej wersji – do sypialni.

 

 

Fiolet w pastelowej tonacji uchodzi za niezwykle elegancką barwę. Doskonale komponuje się zatem z różnego rodzaju roślinnymi i linearnymi ornamentami, plecionkami oraz na tapetach w esy-floresy. Jest to sprawdzony deseń o ponadczasowym smaku do salonu, gabinetu i sypialni.

 

Tapety w roślinne motywy w klimacie stylu boho (ekstrawagancka odmiana stylu etnicznego) nie mogłyby się obejść bez odcieni koloru fioletowego. Tapety w tym stylu mogą prezentować czysto graficzne kwiatowe desenie lub żywe, plastyczne kwiaty z nutką stylistyki etnicznej.

Tapety dla dziewczynek stylistycznie w tym przypadku będą oscylować pomiędzy stylem boho i stylem romantycznym. Kolor liliowy – jako pochodna różu – znakomicie dopełni kwiatowe motywy oraz bardziej wyrafinowany wzór damask. Bardzo interesująco zaprezentują się róże z efektem malowania farbami akwarelowymi oraz ornament z floku – z miłą, aksamitną fakturą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do sklepu UdekorujDom 🙂