Moodboardy – inspirujące pomysły na stylizacje wnętrz

Moodboard tworzą obrazy, teksty, palety kolorów oraz słowa. Służą one do opisywania jakiegoś stylu, zjawiska czy trendu. Inspirują i działają na wyobraźnię. Pomagają również uporządkować zebraną wiedzę. Są też bardzo pomocne przy pokazywaniu różnych aranżacji. 

Prowansja

Moodboard w stylu włosko-francuskiej Prowansji. Stylizacja oferuje połączenie klimatu bistro z nutą nastrojowej prowansalskiej wsi. Idealna aranżacja do kuchni i jadalni.

arteinterni1b

aranżacja - styl prowansji arteinterni1d

Aranżacja w stylu prowansji

Skandynawia

Poniżej stylizacja salonu w duchu niezwykle modnego  stylu skandynawskiego. Proste formy, paleta barwna w gamie kolorów ziemi, ciekawe faktury oraz oczywiście naturalne materiały (np. wiklina) – tworzą udaną aranżację wnętrza.
Moodboard skandynawski

Meksyk

MOODBOARD WERSJA 1 - El Mexicano tranquilo wg FORelementsOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Powyżej żywiołowa aranżacja wystroju w stylu meksykańskim. Folkowe klimaty czy styl boho to ponadczasowe inspiracje, które można wykorzystać zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecka.

Minimalizm

A tu – w całej okazałości – myśl modernistyczna. Wnętrze w nowoczesnym stylu – inspirowane twórczością Pieta Mondriana – nawiązuje także do architektury modernistycznej. Przestronność, geometryczne formy i minimalizm – urozmaicane plamami intensywnego koloru.
paulinas

Industry

Styl industrialny możemy wykorzystać, aranżując salon oraz jadalnię, a nawet kuchnię. To recepta na niepowtarzalne wnętrza, w których przeplatają się naturalne materiały –  drewno i wiklina z powierzchniami metalowymi.

1471097_562726260473977_82731685_n

ula

Anglia

Tutaj styl angielski uszlachetniony jest nutą francuskiej inspiracji. Sypialnia prezentuje się elegancko i bogato zarazem. Pokój dziecka natomiast tchnie szlachetnym, powściągliwym luksusem, łącząc połysk  i kolorystykę pastelową.

fotobloog

lovingit