Nomen Omen. Rick Vintage i jego tapety w stylu vintage od NLXL

Rick Vintage wraz z żoną Esther założył w 2010 roku firmę NLXL . Pierwszą ciekawostką jest pochodzenie nazwy firmy, która jest kombinacją dwóch członów: skrótu NL oznaczającego Nederlands (Holandia) oraz XL od określenia dużego formatu. Firma słynie z nietuzinkowych projektów tapet, które w mistrzowski sposób łączą styl vintage z duchem nowoczesności. O unikalności tapet ściennych świadczy współpraca ze znakomitymi projektantami takimi jak np. Arthur Slenk czy Piet Hein Eek.

Inna ciekawostka: nazwisko projektanta  brzmi identycznie jak styl, w którym utrzymane są tapety na ścianę, styl vintage.  Jest to prawdziwe nazwisko, a nie przybrany pseudonim. Czy to tylko zbieg okoliczności? Powiedzenie: nomen omen nie będzie tu chyba  żadnym ryzykiem.

NLXL – jakość i styl

Wysoka jakość tych tapet w połączeniu z niezwykłym wyglądem przyczyniły się do szerokiej popularności tapet NLXL oraz zdobycia prestiżowych nagród, np. nagrody Editor’s Award at ICFF New York.

 

Oto główne zalety tapet papierowych NLXL:
nieszablonowy design – stylistyka NLXL polega na interpretowaniu w nowoczesny sposób stylu vintage np. kolekcja Arthura Slenk;

realizm przedstawienia – jakość nadruku godna fototapety sprawia, że deseń imitujący drewno albo beton jest bardzo przekonujący. Wzory kafelków mają także efekt delikatnej wypukłości niczym efekt 3D;

unikalność tapet polegająca na tym, że wzór nie powtórzy się w żadnym z fragmentów, gdzie każda deska, kafelek lub  gwóźdź nie będzie taki sam. To bardzo ułatwia tapetowanie, gdyż nie musimy się martwić pasowaniem wzoru;

uniwersalne desenie – imitacje powierzchni kamienia, drewna, czy betonu pasują do wielu aranżacji wnętrz.

Kolekcje NLXL

Kolekcja Remixed Arthura Slenk w klimacie stylu retro i vintage – inspirowana pięknem starego papieru. Deseń przestawia kompozycje wykonane z pożółkłego papieru ze stylową kaligrafią, graficznymi deseniami i inspirującą strukturą.

remixed-wallpaper-by-arthur-slenk-06-20534-p
fot. 1 Kolekcja Remixed Arthur Slenk

Kolekcja Concrete autorstwa Piet Boon to tapety ścienne imitujące kamienne powierzchnie, różnorodne betonowe ściany. Bardzo modny ostatnio wzór betonu stał się popularny na fali zainteresowania stylem industrialnym, a w szczególności loftowym, w którym ściany o surowym wyglądzie są traktowane jako element dekoracyjny.

Piet Hein Eek, Piet Boon, Merci, Rick Vintage, NLXL, Scrapwood W
fot. 2 Kolekcja Concrete

Merci to kultowa już wręcz kolekcja tapet w kafelki. Pośród wzorów znajdziemy sławny wzór , który zainicjował współpracę z paryskim butikiem Merci w 2009 roku. Kafelki w stylu vintage – to znakomity motyw dekoracyjny tapet, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Osiem niesamowitych wzorów Brooklyn Tins, w tym motyw rozety i stylowe wzory korozji.

kafelki z rozetą tapeta NLXL
fot. 3 Kolekcja Merci

Kolekcja Scrapwood współtworzona z Piet Hein Eek reprezentuje trendy ekologiczne. Tapety papierowe na flizelinie, o wzorach drewnopodobnych, w postaci rozmaitych kompozycjach desek urzekają jednocześnie i prostotą, i urokiem. Inspiracje zaczerpnięte ze składu drewna, przeznaczonego do recyclingu, projektant ubrał w ciekawą formę graficzną. Modny wzór białych desek – to kwintesencja stylu skandynawskiego, a rangą bestsellerów cieszą się wzory phe04 i phe08.

PHE-08
fot. 4 Kolekcja Scrapwood

Jesteśmy pewni, że nie trzeba nazywać się Vintage, żeby zakochać się w cudownych tapetach firmy NLXL. Oto przykłady aranżacji wnętrz z użyciem tapet NLXL:

Polecamy także ciekawy artykuł o nowym współpracowniku firmy NLXL – pracowni Job Studio oraz zapraszamy na stronę naszego sklepu.