Nowości z targów we Frankfurcie

Versace. Kwintesencja stylu.

Naszą uwagę na targach we Frankfurcie zwróciła świeżutka kolekcja tapet ściennym zaprojektowanych przez zespół Versace. Zaprezentowano ją po raz pierwszy na stoisku As Creation.

Wspaniała grafika, mnóstwo złota i materiałów szlachetnych – oto znaki towarowe Versace, a także niemal symboliczne, klasyczne wzory – Greek Key i Barocco. Nowa kolekcja włoskiej wytwórni luksusowych elementów wyposażenia wnętrz (oprócz ubrań) – obejmuje nie tylko tapety, ale i meble, tkaniny i artykuły dekoracyjne. A wszystko to w bogatym, neoklasycystycznym stylu, w jasnych kolorach, złocie i srebrze.  To wszystko to połączenie mody i designu, tak bardzo charakterystyczne dla Versace.

Wzór Greek  – to naprawdę duży format. Prosty, geometryczny wzór meander (Greek Key), reprezentuje męską stronę w kolekcji Versace. Mamy tutaj fakturę satyny, w odcieniach: złota, srebra, głębokiej czerni i kremu. Greek jest po prostu świetny, ekstrawagancki, wyrazisty i ponadczasowy.

Wzór Versace Barocco Flowers i border Greek:

Poniżej aranżacja z użyciem wzoru Versace Barocco Flowers. Widzimy tutaj bardzo ozdobne i bujne kwiaty akantu. Inspirujące dywany kwiatowe – są głównym tematem ikonografii Versace. Kobiece dekory-bordery w głębokiej czerni, złocie  i delikatnej szarości i srebrze – emanują elegancją i zmysłowością, typową dla tej marki.

Wzór Creamy Barocco -zwoje kwiatów akantu w zmysłowej, delikatnej kolorystyce:

Kwiat akantu w ciemniejszym odcieniu tapety:

Wzór Versace Barocco i Stripes. Bogate arabeski – połączone z luksusowymi wzorami pasków satynowych – na tle drobnego wzoru krokodyla. Tradycyjne ozdoby baroku afiszują się tutaj jasnym kolorem- żółtym i złotym oraz  czarnym  i niebieskim royalem.

Wzór Herald interpretuje motywy barokowe. Olśniewające zwoje kwiatów wyróżniają wspaniałe struktury w kolorach złota, bieli, kremu, srebra i niebieskim. Dodadzą odrobinę nastroju jak w Wersalu.

Zdjęcia ascreation, udekorujdom.pl