Przytulne wnętrza – jesienne inspiracje cz. 1

Lato za nami – pozostały wspomnienia i zdjęcia z wojaży. W grudniu przyjdzie zima i na samą myśl o niej przechodzą po nas dreszcze. Chwileczkę…

 

…przed nami jeszcze jesień a ta potrafi być urokliwa i sympatyczna. Ze względu na deficyt światła, liście przybierają kolor rdzawy, żółty, a nawet brązowy. W miękkim, słonecznym świetle przyroda prezentuje się naprawdę malowniczo.

early-morning-299735_1280
fot. 1 Piękne rude drzewa umilają zimne dni

 

A gdy za oknami panuje jesienna szaruga, przywołujemy w wyobraźni obrazy polskiej złotej jesieni. Kapryśna jesienna aura nas nie rozpieszcza, a my przecież potrzebujemy ożywczych promieni słońca, refleksów na rudych liściach i ciepłych barw – bo to jest właśnie prawdziwy urok jesieni.

Przywitaj jesień w swoich czterech ścianach

Nawet, gdy pogoda nie dopisuje, tę piękna złotą polską jesień da się zaprosić do naszego mieszkania. Co nam da taka aranżacja? Przede wszystkim jesienna kolorystyka znakomicie ociepli wnętrze. Kolory, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to: nasycone żółcienie (np. musztardowe i miodowe), oranże, odcienie miedzi i terakoty, barwa cynamonu oraz odcienie beżu i brązu (np. herbaciany brąz lub gorzka czekolada). W takiej palecie barwnej dobrze wyglądają materiały naturalne (np. drewno, wiklina, naturalna cegła) oraz tkaniny w ciepłych i neutralnych kolorach.

DiModa3zw5147v_54212_54223
fot. 3 Kolekcja Marburg Di Moda

 

Jak powinny wyglądać wnętrza w jesiennej szacie? Przede wszystkim powinny być utrzymane w ciepłej kolorystyce. W jesiennych aranżacjach energia jest uwalniana stopniowo, nie znajdziemy tu kontrastów ale harmonię. Ciepłe czerwienie i oranże tonizują brązy i beże, a całość dopełniają żółcienie. Mocniejsze kolory występują na małych powierzchniach albo w formie dodatków.

Rzecz jasna – podstawę stanowi odpowiednia dekoracja ścian. Można wybrać odcienie farb w kolorach jesieni, ale najwięcej możliwości dają tapety i fototapety. Ściany w ciepłych odcieniach, odrobina brokatu lub odpowiednia struktura – potrafią zdziałać cuda. Można połączyć jesienną paletę barw z odpowiadającymi tej porze roku wzorami albo postawić na wystrój, w którym to kolor gra pierwsze skrzypce.

Dodatki w klimacie jesieni możemy wybierać zgodnie z własnym uznaniem, ale powinny one dopełniać cały wystrój wnętrza. W tej roli dobrze sprawdzą się również suszone owoce np. plasterki pomarańczy i cytryny, żołędzie oraz odpowiednio dobrane potpourri, a całość dopełni kuszący aromat cynamonu. Zmarznięte stopy ogrzejemy dzięki miękkim, ciepłym dywanom, które uczynią pomieszczenia jeszcze bardziej przytulnymi. W jesiennych wnętrzach nie może zabraknąć światła. Płonący kominek da się zastąpić latarenkami i lampionami z tealightami. I stało się to, o co nam chodziło – wykreowaliśmy pogłębiony, niezwykle intymny nastrój.

Poniżej prezentujemy akcesoria do jesiennej stylizacji salonu: tapety, dywan, stoliki oraz dodatki.

jes2
graf. 1 Salon inspirowany jesienią

 

Nowoczesne wnętrze w jesiennych klimatach – ma w sobie coś ze stylistyki  loftu:

jes1
graf. 2 Styl loftowy i jesienne klimaty

 

 

Wszystkie prezentowane produkty dostępne są na stronie naszego sklepu oraz w sklepach stacjonarnych UdekorujDom.