„Bo do tanga trzeba dwojga” – kreatywna współpraca firmy NLXL i pracowni Studio Job

Firma NLXL, producent bestsellerowych kolekcji tapet ściennych stawia na rozwój i dlatego ostatnimi czasy przy projektowaniu tapet podjęto współpracę ze znaną pracownią projektancką Studio Job.

Studio Job w kooperacji z NLXL

Nowa seria tapet operuje misternie wzorzystymi deseniami i zróżnicowaną kolorystyką. Ornamentyka w klarownej kompozycji pionowych pasów – nawiązuje czasem do stylowych secesyjnych wzorów, celtyckiej plecionki, a innym razem do orientalnej arabeski. Występują motywy kwiatowe albo zostają wplecione elementy etniczne np. afrykańskie.

Niezwykłe tapety projektu Studio Job:

Studio Job to pracownia projektowa założona w 1998 roku w Holandii – przez absolwenta szkoły projektowania artystycznego Design Academy Eindhoven – Job Smeets. W 2000 roku jego wspólniczką została koleżanka ze studiów Nynke Tynagel. Od tej pory pracownia, z siedzibą w Antwerpii, działa bazując na pracy tandemu projektantów, którym pomaga zespół młodych designerów.

Inspiracji projektantom dostarcza sztuka, którą zręcznie wkomponowują w swoje niecodzienne projekty. Sprawia, że uzyskują nowe oblicze współczesnej sztuki stosowanej. Bogactwo i niezwykle wysoki poziom rzemiosła z uwzględnieniem skomplikowanej ornamentyki, to kolejna cecha prac Studio Job. Ich styl łączy w sobie sprzeczności np. zainteresowanie tradycją i współczesnością, bogactwem i prostotą siły wyrazu jednocześnie. Jest złożony i nieco tajemniczy, a nawet zaskakujący.

Działalność Studio Job rozciąga się na strefę prywatną i publiczną. Prace projektowane – z myślą o kolekcjonerach i galeriach muzealnych – znalazły swoje miejsce, zarówno na najważniejszych światowych targach, jak w około 40 muzealnych kolekcjach. Ponadto firma współpracuje z takimi markami jak np. Land Rover, L’Oréal, Swarovski i Viktor & Rolf. Ma swoje wystawy w wielu miastach na całym świecie np. Nowym Yorku, Paryżu, Szanghaju,Bazylei… W 2013 roku pracownia została uhonorowana tytułem “najważniejszy holenderski projektant”,  za rok 2012.
Pośród ich realizacji, w Studio Job znajdują się takie obiekty jak: meble, tapety, lampy czy akcesoria wyposażenia wnętrz. Do najciekawszych projektów pracowni należą m.in. wybieg pokazu mody Viktor & Rolf, pod nazwą autostrada do piekła (2014) oraz  zaprojektowane  znaczki z wizerunkiem holenderskiego monarchy, króla Wilhelma-Alexandra (2013).

 

Owoce współpracy NLXL i Studio Job można podziwiać na międzynarodowych targach branżowych. Zapraszamy do naszego sklepu, aby zapoznać się z innymi tapetami NLXL.