Tapety w stylu skandynawskim: biała cegła

Biała cegła to – obok bielonego drewna – jeden z głównych motywów tapet w stylu skandynawskim, ostatnio niezwykle modnych. Znakiem rozpoznawczym stylu są klarowne, jasne przestrzenie i zastosowanie naturalnych materiałów. Dekorując mieszkania – warto zdecydować się na tapety z cegły, bo – oprócz tego, że są praktyczne – fenomenalnie naśladują  powierzchnie kamienne.

Cegła

Ceglany wzór o regularnych krawędziach ma w sobie coś klasycznego, eleganckiego. Dając wrażenie przejrzystości, znakomicie wpisuje się w nurt stylu marynistycznego i romantycznego

fot. 1 Tapeta Galerie Ilusions LL29532

Wzór białej cegły w postaci nadkruszonej, rustykalnej ściany sprawdzi się w kuchni, pokoju młodzieżowym i w salonie – np . z kominkiem .  Można zastosować tapetę z cegłą w kolorze złamanej bieli. Ten deseń daje ponadto wrażenie struktury i efektu 3D.

fot. 2 Tapeta Wallquest Regents Park RT81908

Tapeta z białą cegłą daje wrażenie świeżości i przestronności. Możemy ją zaaranżować na więcej sposobów, niż tradycyjną naturalną cegłę.

tapeta_wallquest_OL92408_2
fot. 3 Tapeta Wallquest Maison Galerie OL92408

Chociaż większość z nas ceglane powierzchnie w industrialnym stylu kojarzy z fasadami dwudziestowiecznych fabryk lub ze zniszczonymi ścianami pokrytymi łuszczącą się farbą, to jest jeszcze jedna opcja – biała cegła. Deseń ów – w wydaniu industrialnym – może przypominać mur bielony wapnem. Faktura powierzchni jest zbliżona do rustykalnej wersji, ale pojawia się efekt rozsunięcia pojedynczych cegieł. Taka ściana kojarzy się z nowoczesnym wnętrzem o charakterze soft loftu.

 

Zachęcamy Państwa do wyboru własnej inspiracji! 🙂