Trendy w fototapetach – glamora i vintage

    Niesłabnącą popularnością cieszą się oryginalne, nieszablonowe, wręcz designerskie wzory fototapet. Kompozycje w klimacie stylu vintage to nie tylko efekt ogromnej popularności tego trendu, ale także efekt poszukiwań nowych środków wyrazu dla fototapet. Idea wyrażania własnej osobowości i indywidualności przez wystrój wnętrza – zdaje się być wyjątkowo trafna w przypadku fototapet, które  są szczególnie do tego stworzone.

Vintage i glamoria
afrodisia-gl-6181a

Merci_1Glamora New in Town

Wyjątkowe kompozycje w duchu vintage posiadają nieco międzypokoleniowy charakter, łącząc i mieszając elementy z różnych epok i stylów. Wzory fototapet o vintagowym klimacie mogą czerpać inspiracje zarówno ze stylu orientalnego, klasycznego, jak i tworzyć prawdziwe kolaże stylistyczne. Ponadto modne vintagowe wzory będą posiadać stylowe przetarcia, które definiują styl oparty na kulcie starych rzeczy z duszą.

Glamora Tabookoronka

Z drugiej strony na topie pozostają kwiatowe i roślinne wzory w skali makro – w nowoczesnej, graficznej szacie. Trybula leśna, maki albo ukwiecone gałęzie magnolii – znakomicie prezentują się w odświeżonej formule. Stonowana kolorystyka wysuwa na pierwszy plan formę, linię oraz proporcje. Nowoczesne wnętrza ciągle potrzebują przestronności i oszczędnego, ale i wyrazistego wzoru, który tylko dopełni, ale nie zdominuje wnętrza. Modne obecnie wzory fototapet skupiły się w odmiennych trendach, osiągając dwa przeciwstawne bieguny – nostalgicznego klimatu vintage i rzeczowego, klarownego nowoczesnego stylu.