Włoski minimalizm od Tisseli Studio

Położony w zabytkowym centrum Ceseny we Włoszech, apartament typu penthouse otrzymał nową umowę najmu po gruntownym przeprojektowaniu i renowacji opracowanej przez Tisselli Studio. Kiedyś zagracone mieszkanie otrzymało nowy, odważny wygląd oparty koncepcyjnym podejściu do przestrzeni i układu.

Kuchnia

fot. 1 Zastosowana żółć podkreśli wygląd pomieszczenia
fot. 2 Proste formy i marmurowy blat to niezastąpione połączenie
fot. 3 Interesujące rozwiązanie, prawda?

 

fot. 4 Przestrzeń została dodatkowo powiększona przez zastosowanie koloru białego na ścianach

Pozostałe pokoje

Tisselli Studio zaczęło się od wyburzenia dawnych ścian działowych, aby zmniejszyć podziały i zapewnić płynność ruchu. Na obu piętrach otwarte przestrzenie zostały rozświetlone jasnymi, białymi ścianami, nowymi świetlikami i dodatkowymi oknami, które zwiększają naturalne światło. Teakowe podłogi są kolejnym nowym dodatkiem, dzięki którym uzyskuje się spójność wyglądu między schodami na górze i na dole domu.

fot. 5 Motyw wprost z podłogi pojawił się także na drzwiach

Za zamkniętymi drzwiami…

Być może najbardziej intrygującą cechą domu są bambusowe szafki, zamontowane w niektórych pomieszczeniach, aby stworzyć zarówno oryginalny wygląd jak i zapewnić bogactwo przestrzeni magazynowej. Te emaliowane, cylindryczne drewniane elementy zostały celowo dobrane w zakresie średnicy, tworząc niesamowity efekt wizualny. Szafka jest szczególnie przydatna w kuchni, gdzie można otworzyć bezszwową białą bambusową ścianę, aby odsłonić całą ukrytą przestrzeń.

fot. 6 Czy pomyślelibyście, że za tymi ścianami jest jeszcze jakaś przestrzeń?
fot. 7 O tym, że w mieszkaniu są ukryte przestrzenie sygnalizują delikatne elementy wystroju

Łazienka

fot. 8 Bardzo dobrym pomysłem jest pociągnięcie głównego motywu mieszkania do łazienki – dzięki temu mamy wrażenie ciągłości powierzchni
fot. 9 Mocne kolory są równoważone przez biel

Schody

fot. 10 Połączenie drewna i złota. Czy jest coś lepszego?
fot. 11 Perspektywa zdjęcia zmienia wszystko 😉