Wnętrze z pomysłem. Jak wybrać wzór tapety na ścianę akcentową? cz. 2

Aranżacja wnętrza z zastosowaniem ściany akcentowej jest doskonałym sposobem na stworzenie wymarzonego wystroju wnętrza, które będzie funkcjonalne, praktyczne i jednocześnie odda nasz gust lub zainteresowania.
Zapewne ściany akcentowe bardziej kojarzą Państwo z malowaniem ścian, mieszaniem farb i dobieraniem kolorów. My chcemy pokazać o ile ciekawsze efekty można osiągnąć, sięgając po współczesne tapety ścienne. Przy obecnym przeogromnym wyborze tapet mamy wręcz nieograniczone możliwości.

 

Kontynuujemy nasze rozważania na temat tapet podkreślających ściany akcentowe. Poprzedni wpis znajdziecie TUTAJ.

Znani projektanci

Dobrze sprawdzają się na ścianie akcentowej tapety autorstwa znanych projektantów, gdyż zwykle dobrze przyciągają uwagę, są nieszablonowe i efektowne. Polecamy takie marki jak Ralph Lauren, Carl Robinson, Karim Rashid i Ulf Moritz (Marburg).

rashid4614_52016_51946_51945
fot. 1 Karim Rashid Marburg

Tapety z efektem imitacji powierzchni różnych materiałów

Tradycyjne już wzory na ściany akcentowe to skóropodobne desenie, np. pikowana tapicerka, wzory cegły, muru lub desek.

Tiles_Coordonee Madrid-3000018
fot. 2 Coordonne Tiles

Lifting ściany, tapety z efektem iluzji

Wyraźne wzory modelujące przestrzeń we wnętrzu – np. pasy, zygzak, chevron,  treliaż – będą zarazem zdobić, przykuwać uwagę i dawać wrażenie przyjemnej iluzji. Muszą być jednak odpowiednio dopasowane. Odpowiednie będą również tapety strukturalne, ponieważ ukrywają niedoskonałości ściany. (patrz p. 1 w części 1)

 

DiModa2zw5146v_54226_54213_54217
fot. 3 Di Moda Marburg

 

Gładkie tapety w jaskrawych lub intensywnych kolorach

To minimalistyczny pomysł na ścianę akcentową, gdzie  pierwsze skrzypce gra kolor. W tym przypadku możemy się kierować zarówno własnymi upodobaniami jak i chęcią kształtowania przestrzeni wokół nas.

MX_nyhet
fot. 4 Eco Wallpaper Metalic

Fototapety lub panele ścienne

Fototapety dzięki cyfrowemu nadrukowi przestrzeń i iluzję. Na naszej ścianie akcentowej może zagościć tropikalna wyspa, wieża Eiflfla oraz efektowne zdjęcie w skali makro (przykładowo z płatkami róży wielkości 32 calowego telewizora).

 

Atlas_Evolution_2_1157-Colosseum-Roomset
fot. 5 Fototapety Atlas Evolution 2

 

Tapeta daje o wiele więcej możliwości – niż farba. Ściana akcentowa z tapetą ma swój urok i bardziej zwraca uwagę na wybraną ścianę. Mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu, pokochacie tapety (i fototapety). Zapraszamy na stronę naszego sklepu.