Zima na ścianie – prosimy nie regulować grzejników

Zima nie jest ulubioną porą roku większości z nas. To oczywiste! Inną wiadomą sprawą jest to, że i w tym roku zima znowu zaskoczy drogowców 😉 Popularny wierszyk dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej mówi: „ Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!”. Ale czy naprawdę jest aż taka zła? Niekoniecznie. Zacytujmy poetkę dalej: „ (..) A my jej się nie boimy (…)” i udekorujmy wnętrze w zimowym stylu. Tapeta albo fototapeta pozwoli nam zachować urok zimowego krajobrazu,  bez narażania się na przykrą zimową aurę. Możliwości aranżacji mamy nieskończenie wiele. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, bo zimowy szyk nie musi być wcale kosztowny.

Wilsons_Crystals_swatch_2
graf. 1 Kryształki śnieżynek…brrrr!! 🙂

Śnieżynki i gwiazdki

Doskonałym pomysłem będzie zastosowanie tapety o wzorze nawiązującym do mroźniej pory roku. A wybór jest przeogromny!  Zacznijmy więc od wzorów z motywami płatków śniegu lub zjawiskowych, mroźnych deseni. Tapety oscylują tu pomiędzy odcieniami od śnieżnej bieli, przez złamaną, a następnie perłową, aż po srebro z dodatkiem szarości. Jeżeli oczekujemy odrobiny urozmaicenia, znajdziemy świetne desenie w chłodnej tonacji z błękitami, szarościami, czernią a nawet fioletem oraz gamą subtelnym pastelowych barw. Zamrożone ściany prezentują się krucho, eterycznie i subtelnie. To doskonałe rozwiązanie do sypialni, pokoju dziecięcego lub kuchni, gdyż wprowadzą powiew świeżości.

 

 

Uśpiona roślinność

Jeśli to dla Państwa zbyt ekstremalne stylizacje, mamy w zanadrzu bardziej wyważone propozycje – malownicze desenie o tematyce zimowej roślinności. Urocze ośnieżone drzewa, zamarznięte liście – sprawiają, że zaczynamy postrzegać zimę w bardziej pozytywnym świetle. Design uśpionej natury sprzyja wyciszeniu i wpływa kojąco na lokatorów. Kolorystyka jest tu bogatsza chociaż nadal utrzymana w chłodnej tonacji. Obok bieli pojawiają się zimne błękity i fiolety oraz połyskujące srebro. W tym przypadku dodatkowo fototapety, dzięki realizmowi zdjęć, spotęgują wrażenie przestrzeni. Można zaaranżować wystrój tak, że będzie się koncentrował wokół jednej, akcentowanej ściany.

Dziadek Mróz i…marmur

Czym byłaby zima bez lodu i lodowych konstrukcji? Sypialnia niczym buduar Królowej Śniegu albo kuchnia z motywem zaczerpniętym z eskimoskiego igloo – brzmią ciekawie. Wystarczy sięgnąć po wzór białego kamienia lub białej cegły w kolorystyce złamanej i śnieżnej bieli… Deseń wzbogacony o przetarcia i fakturę, znakomicie imitując lód, będzie świetnym tłem do zainicjowania zimowego wystroju. Ośnieżone lub zamarznięte ściany – dobrze komponują się z naturalnym drewnem i tkaninami w kolorach ziemi.

W wersji dla odważnych polecamy łączenie bieli ze srebrem lub przełamanie białej kolorystyki szarością, srebrem z grafitem. Zimowa stylistyka dobrze się prezentuje z nutą stylu glamour. Wnętrza są wtedy bardziej rozświetlone i eleganckie. W mroźnej stylistyce -połysk znakomicie ożywi ściany. Z dobraniem dodatków też nie będzie problemu.

Nie-zimna Zima

Jeżeli lubicie Państwo zimową kolorystykę za jej odświeżające walory, a jednak uważacie, że typowo zimowa dekoracja pomieszczenia nie jest dla Was – mamy rozwiązanie kompromisowe. Radzimy wybrać wzory zbliżone do zimowych klimatów, które – dzięki ciekawej aranżacji – pozostawią wiele możliwości zastosowania. W tych propozycjach wnętrze zyska podwójnie – będzie miało preferowaną kolorystykę z efektem przestronności i uniwersalny design, którym możemy manipulować do woli. Wzór damask, subtelne brokatowe desenie albo  geometryczne wzory – w zimowej palecie barwnej są bardzo praktyczne i uniwersalne. Przykładowo – można uzyskać wtedy nowoczesne wnętrze, gustowny salon w stylu francuskim lub skandynawskim, a nawet elegancki zimowy design à la Królowa Śniegu. Kolorystyka będzie oscylować od gamy bieli po odcienie srebra i dalej w kierunku chłodnych, pastelowych barw – szarości, błękitu i fioletu.

Fototapety ukażą najwierniej zimowe pejzaże i ducha tej pory roku. Zaśnieżone krajobrazy prezentują się niezwykle malowniczo, dominują tu górskie wyżyny, ale znajdziemy także aleje białych drzew i inne nastrojowe widoki.